zubní implantáty
zubní implantáty

Zubní implantátyJaká je záruka na implantát a implantologické ošetření?

Většina předních výrobců implantátu poskytuje v případě dodržení protokolu o zavedení (pravidel, kritérii, postupu ambulantního výkonu) garanci bezplatné výměny implantátu, pokud dojte k vyloučení implantátu u pacienta v době jeho hojení.

Vše dále záleží na jednotlivých stomatologických klinikách a praxích, zda poskytují pacientům výměnu implantátu a re-implantaci bezplatně, nebo zda je pacientovi účtována určitá částka. 

Po zhojení implantátu se již žádná garance na implantáty nevztahuje, znovu tedy záleží na konkrétní klinice/praxi a na domluvě lékaře a pacienta,jaké podmínky jsou pro dané ošetření stanoveny. Vždy je dobré otázku garance zkonzultovat s lékařem před výkonem. 


Jak vybrat vhodného, dostatečně kvalifikovaného implantologa?

Pro úspěšné implantologické ošetření je velice důležitý také výběr lékaře-implantologa. Vzhledem k faktu, že v současné době může implantovat kterýkoliv stomatolog, tedy i stomatolog bez zkušeností, či soustavného proškolování, jsou výrazné rozdíly v odbornosti stomatologů a tím i v úrovni poskytované péče (nemusí však vždy souviset s cenou ošetření). Bohužel tímto vzniká vysoké riziko komplikací, či neúspěšnosti ošetření pomocí zubních implantátů.

V rámci zvyšování odbornosti a kvalifikovanosti by se měl každý implantolog systematicky vzdělávat. To znamená pravidelně se účastnit školení, seminářů, teoreticko-praktických kurzů, kongresů, či absolvovat systematický vzdělávací program v dentální implantologii. Dále by se měl zajímat a sledovat nejnovější poznatky a trendy daného oboru.

Doporučujeme Vám si při výběru implantologa zjistit tyto potřebné informace, lze tím předejít možným komplikacím (zdravotním i finančním). 

V případě zájmu Vám rádi doporučíme kvalifikovaného a prověřeného specialistu v oblasti implantologie 
a parodontologie. 


Jsou zubní implantáty hrazeny pojišťovnou?

Nárok na úhradu ošetření pomocí zubních implantátů mají pouze určité kategorie pacientů (např. pacienti 
s rozštěpovými vadami, pacienti po rozsáhlých onkologických výkonech v obličejové oblasti) a to pouze po splnění přesně stanovených podmínek dané pojišťovny. Žádosti o uznání nároku jsou posuzovány individuálně revizním lékařem v závislosti na dané diagnóze a stanovených podmínkách.


Pokračovat na: